MENU

Zeutschel OS HQ - Już dostępny!

Powrót

Data publikacji: 13 kwiecień 2021

Skanowanie formatów A1 i A0: do tego właśnie zaprojektowano nowy skaner dziełowy OS HQ firmy Zeutschel.

Nowy, flagowy skaner firmy Zeutschel zasługuje na swoją nazwę - HQ oznacza wysoką jakość - czyli fizyczną rozdzielczość dwukrotnie wyższą niż jego „mniejszy brat” OS Q. Daje to nam co najmniej 10 LP/mm przy zachowaniu oryginalnej szerokości do 138 cm a więc jakość przewyższającą obecne standardy obrazu dla dużych formatów A1 i A0.

Duże książki, czasopisma, mapy i wiele więcej: Zeutschel OS HQ zapewnia jakość obrazu przekraczającą najwyższe poziomy jakości norm digitalizacji: ISO 19264, Metamorfoze i FADGI - nawet w formacie A0+.

Po raz pierwszy w głowicy sterującej zastosowano gigapikselowy system kamer służący do skanowania liniowego opracowany przez inżynierów firmy Zeutschel.

Zapewnia to najwyższą jakość obrazu na całej powierzchni oryginału, nawet w przypadku formatów większych niż A0. Obrazy cyfrowe utworzone za pomocą OS HQ są ostre, charakteryzują się wysokim kontrastem i odzwierciedlają nawet najdrobniejsze szczegóły papierowego oryginału.

 

 

Najważniejsze informacje 
- Pierwszy na świecie system kamer do skanowania liniowego o rozdzielczości 1-gigapiksel.
- Przewyższa ISO 19264 Level A, Metamorfoze Full i FADGI 4 Star nawet dla formatu A0+.
- Wewnętrzne przetwarzanie obrazu z 96-bitową głębią obrazu.
- Wyjście danych w 48-bitowym / 24-bitowym kolorze i 16-bitowym / 8-bitowym kolorze szarym.
- Przechwytywanie True RGB na każdym pikselu (bez interpolacji kolorów).
- Wskaźnik oddawania barw oświetlenia LED (CRI> 97).
- Interfejs CameraLink dla najszybszej transmisji obrazu.
- Skanowanie dwukierunkowe.

Skaner książkowy OS HQ został zaprojektowany jako modułowy i elastyczny system skanowania. Wraz ze wzrostem wymagań i zadań system można w dowolnym momencie rozbudowywać i aktualizować. Konfigurację OS HQ można dostosować do odpowiedniego zadania, na przykład: czas naświetlania i przysłonę można regulować w różny sposób i definiować indywidualnie w folderach projektów oprogramowania do skanowania OmniScan. Dodatkowo istnieje możliwość łączenia systemu z różnymi stołami marki Zeutschel w formatach A1 i A0, w zależności od rozmiaru oryginału.

Podczas procesu skanowania światło linii kierowane jest tylko na aktualnie skanowany fragment tekstu. To nie tylko chroni dokumenty, ale także umożliwia operatorowi pracę bez odblasków. 

System do skanowania oferuje komfort pracy dla operatora oraz charakteryzuje się bezpieczną i prostą obsługą.

Z pełną specyfikacją oraz broszurą produktową zapoznacie się Państwo TUTAJ.

Zachęcamy także do obejrzenia filmu ilustrującego działanie skanera OS HQ - https://www.youtube.com/watch?v=4srydCTW0Tw