MENU

NOWOŚĆ - Prezentujemy modułowy, uniwersalny skaner Zeutschel OS A.

Powrót

UNIWERSALNOŚĆ

Teraz można digitalizować swoje zróżnicowane kolekcje za pomocą jednego urządzenia, z niezmiennie wysoką jakością obrazu oraz maksymalną wydajnością i elastycznością. Do wykonania skanu  wykorzystywane są wyselekcjonowane aparaty cyfrowe klasy półprofesjonalnej i profesjonalnej. Sercem naszego nowego skanera jest oprogramowanie OmniScan 12 firmy Zeutschel, które obsługuje zarówno niezbędne ustawienia aparatu, jak i wszystkie optymalizacje obrazu, aż do uzyskania gotowego obrazu – i wszystko to w zautomatyzowanym procesie.

JAKOŚĆ

Jeśli parametry projektu ulegną zmianie, OmniScan 12 automatycznie ponownie skalibruje skaner (kalibracja jednym przyciskiem!). Daje to kontrolę nad kluczowymi cechami jakości obrazów cyfrowych, takimi jak ekspozycja, renderowanie kolorów i cieniowanie. Uzyskujemy niezmiennie wysokie wyniki zgodne z normą ISO 19264-1 lub powszechnymi wytycznymi dotyczącymi jakości, takimi jak Metamorfoze i FADGI.  

KONTROLA

W wielu projektach digitalizacyjnych jakość obrazu jest sprawdzana w sposób losowy, na przykład w określonych odstępach czasu; na początku dnia pracy lub przy zmianie parametrów projektu. Jeśli chcemy zdigitalizować każdy obraz z równie dobrą jakością to Zeutschel sprostał temu wyzwaniu, opracowując nowy zautomatyzowany proces, który umożliwia ciągłą kontrolę jakości obrazu. W ten sposób łączymy dwa sprawdzone rozwiązania programowe: OmniScan 12 i oprogramowanie do analizy jakości OS QM Tool. Na tej podstawie, w oprogramowaniu można zdefiniować parametry jakościowe, które decydują o projekcie. Trzeci składnik rozwiązania to tak zwany OLT, który jest umieszczony obok oryginału i jest na tym samym poziomie ostrości, co oryginał. Po uruchomieniu skanowania dane obrazu są przesyłane do narzędzia OS QM Tool. To narzędzie analizuje wyniki obrazu i wskazuje, czy kontrola została zaliczona, czy nie. Wszystko to dzieje się w ułamku sekundy bez wpływu na cykl skanowania. Ten nowy proces pozwala więc po raz pierwszy sprawdzić najważniejsze cechy jakości przy każdym skanie. Daje to stuprocentową pewność wyników w projektach digitalizacyjnych.  

ELASTYCZNOŚĆ

Nowy skaner OS A ma konstrukcję modułową i może być wyposażony w różnego rodzaju aparaty. Wybór pomiędzy półprofesjonalnymi i profesjonalnymi modelami kamer renomowanych producentów następuje zgodnie z aktualnymi potrzebami. Różne uchwyty na książki czy podświetlany stół, zapewniają bezpieczną i wydajną digitalizację szerokiej gamy oryginałów papierowych – od teczek, książek i dokumentów po zdjęcia, slajdy i obrazy, po monety i pieczęcie. Dzięki modułowej konstrukcji systemu i elastyczności w doborze kamer jest to również idealne rozwiązanie przyszłościowe.   Dzięki kompaktowej, zajmującej niewiele miejsca konstrukcji, OS A może być również używany w mniejszych pomieszczeniach. A jeśli projekty digitalizacji wymagają pracy w różnych lokalizacjach, OS A można z łatwością przemieszczać.   Co najlepsze, system OS A wyznacza nowy standard ceny do wydajności dla skanerów górnych opartych na kamerach.   Pozwól się zaskoczyć!